Mermer Çeşitleri

Doğanın şaheseri, detayların zerafeti.

Mermer Çeşitleri

Çok eski çağlarda dayanıklı olması nedeni ile sanatsal alanlarda sıklıkla tercih edilen mermer günümüzde inşaat ve yapı sektörünün en önemli malzemesi olarak piyasada yer almaktadır. Metomorfizma sonucu dolomitik kalker ve kalkerler yeniden kristalleşmesi sonucu oluşan bileşim olarak tanımlanan mermerin bileşimlerinde %98 oranında kalsiyum, düşük oranda ise magnezyum karbonat içermektedir. Kalsiyum karbonat kristallerinden oluşan mermerin esas minerali ise kalsittir. Mermer çeşitleri çoğunlukla mavi ve grimsi renklere sahiptir.

Mermer Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Kullanım alanlarına göre uygun yapı ve özellikte olan mermer çeşitleri desen, boyut ve kalite bakımından birbirinden farklı olmaktadır. Mermer çeşidi seçim yaparken öncelikle hangi alanda kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Mermer çeşitleri ve seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Tercih edeceğiniz mermeri hangi alanda kullanacaksınız
  • Kullandığınız alanın fiziki şartları
  • Renk seçimi
  • Seçeceğiniz mermer çeşidinin geçirgenlik ve sert özelliğe sahip olması
  • İşlenebilirlik parlaklığı ve kalitesi

Mermer çeşitleri oldukça şık ve estetik görünümlü dekorasyon malzemeleri olarak piyasada ç ok önemli bir yerde yer alıyor. Üretildiği ocağın rengi ve yapısı bakımından çok sayıda çeşidi bulunan mermer neredeyse kullanıldığı her alanda oldukça şık ve esteki sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Kullanıldığı alanı hem güzelleştiren hem de su, nem vs olumsuz şartlardan koruyan mermer yüzyıllardan beri insan yaşantısında çok farklı amaçlar içinde kullanılmaktadır.

Günümüzde daha çok inşaat sektöründe kullanılan mermerler yüzyıllar öncesinde sanatsal alanlarda daha çok tercih ediliyordu. O zamanlar mermer ile heykeller, süs eşyası, mezar taşı imalatından kullanılan mermerlerden şimdi, mutfak araç gerçekleri, dekorasyonu ürünler, merdivenlerde zemin kaplama olarak, iç ve dış cephe döşemeler inde, banyo tuvalet ve koridor gibi alanların zemin döşemeleri ve daha birçok alanda kullanılmaktadır.

İşini seven ve Profesyönel Çalışma ekibi!

Bünyemizde çalışan bütün ekip arkadaşlarımız işlerinde önemli deneyime sahip uzman kişilerdir. 30’u aşkın çalışanla hem istihdam alanında faydalı olmaya çalışmakla beraber hem de sektöre ve ülkemise yetişmiş bireyler sunmuş oluyoruz.

Hedefimiz, güven, istikrar, kalite ve ürün çeşitliliği ile sürdürülebilir çevreci madencilik faaliyetine devam edebilmektir. © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır

Menu
Communication

Devay Mermer Adres: Yalıntaş Mah. 35 sk. No:4 Mustafakemalpaşa, Bursa

© 2017 DevayMermer Tüm Hakları Saklıdır. Valmedya